پشتیبانی 09130608870
×

تماس با ما

دستورالعمل اتصال به کلاس های وبینار صفاهان آنلاین

دستورالعمل اتصال به کلاس های وبینار صفاهان


جهت اتصال به کلاس های وبینار صفاهان نیاز هست که موارد زیر را در نظر داشته باشید :

 • ورود به کلاس از طریق کامپیوتر ( PC یا لب تاپ )- تبلت – موبایل هوشمند : بهترین گزینه جهت ورود به کلاس های وبینار (وب کنفرانس) صفاهان استفاده از کامپیوتر ( PC یا لب تاپ ) می باشد در صورتیکه دارای کامپیوتر نمی باشید دومین گزینه استفاده از تبلت می باشد و در نهایت اگر دارای کامپیوتر و تبلت نمی باشید آخرین گزینه استفاده از یک موبایل هوشمند می باشد.

فراگیرانی که از کامپیوتر و تبلت استفاده نمی کنند می توانند از موبایل هوشمند استفاده نمایند که مجهز به هدست (گوشی) باشد بهتر است در لحظه آموزش با موبایل، تصویر اسکرین موبایل بصورت افقی تنظیم گردد که تصویر بزرگتر از کلاس آنلاین داشته باشند.


 • هدفون یا هدست ( گوشی و میکروفن ) جهت اتصال به کامپیوتر و یا موبایل (استفاده از هدفون باعث افزایش کیفیت صدا شده و کیفیت آموزش را ارتقاء می دهد.)

بهترین گزینه استفاده از هدفون می باشد در صورتیکه دارای هدفون نمی باشید، درصورتیکه موقتا از بلندگو استفاده می کنید در هنگام کلاس وبینار ضروری است جهت جلوگیری از اکو شدن صدا ولوم بلندگوی خود را کم کنید.

 • اینترنت با حداقل سرعت 156K
 • بدیهی است هرچه سرعت اینترنت شما بیشتر باشد کیفیت آموزش شما نیز بالاتر می رود.
 • به دلیل استفاده از فناوری پیشرفته در محیط های وب کنفرانس (وبینار)، مصرف اینترنت شما در کلاس وبینار بسیار پائین بوده بطوریکه شما با حداقل سرعت 156 کیلو بایت قادر به اتصال به کلاسهای وبینار صفاهان آنلاین خواهید بود.

 • استفاده از مرورگر Chrome ( نیازی به نصب برنامه اضافه برروی گوشی یا کامپیوتر نمی باشد ، فقط از مرورگر Chrome جهت ورود به کلاس استفاده نمایید در صورتیکه برنامه مرورگر Chrome نصب نمی باشد ، قبل از اتصال به کلاس آن را نصب نمایید و از طریق این برنامه وارد کلاس شوید.

نکات قابل توجه :

1- ضروری است که مرورگر کروم شما به روزرسانی شده باشند در غیراینصورت شما قادر به اتصال به کلاس خود نخواهید بود.

2- در هنگام اتصال اولیه به کلاس پیامی در بالای مرورگر کروم شما در قالب یک پنجره pop-up باز خواهد شد که از شما اجازه دسترسی به میکروفن و وب کم را درخواست می کند که ضروری است کاربر اجازه دسترسی را بدهد درغیراینصورت شما در محیط کلاس وبینار قادر به استفاده از میکروفن نخواهید بود.

در صورتیکه شما اشتباها اجازه دسترسی به میکروفن را ندادید نگران نباشید از طریق دستورالعمل زیر قادر به رفع بلاک میکروفن خواهید بود.

1- رفع بلاک میکروفن در محیط ویندوز

2- رفع بلاک میکروفن در محیط اندروید

3- در صورتی که مرورگر شما Chrome نباشد هنگام اتصال به اتاق وبینار با این خطا مواجه می شوید :

جهت دانلود آخرین نسخه مرورگر Chrome کلیک کنید.


طریقه دریافت لینک کلاس و کلمه کاربری و گذرواژه

 • پس از ثبت نام از طرف آموزشگاه موارد زیر برای شما پیامک می شود و یا از طریق واتساپ برای شما ارسال می شود ضروری است جهت دریافت اطلاعیه های آموزشگاه در واتساپ شماره موبایل 09916858870 را در گوشی همراه خود بنام صفاهان آنلاین ذخیره کنید.
 • نام دوره آموزشی – شماره اتاق کلاس – ساعت و روزهای کلاسی و کد ملی فراگیر برای شما ارسال می شود.
 • مشاهده برنامه کلاسی در سایت صفاهان آنلاین به آدرس : https://safahanonline.ir/curriculum/
 • با توجه به شماره اتاق و نام دوره که برای شما پیامک شده در برنامه آموزشی شماره اتاق را پیدا کرده و برروی لینک ورود به کلاس کلیک نمایید.
 • پس از باز شدن صفحه ورود به کلاس از شما کلمه کاربری و گذرواژه سوال خواهد شد.
 • کلمه کاربری و گذر واژه شما هر دو کد ملی فراگیر می باشد که قبلا برای شما پیامک گردیده است.
 • دقت نمایید کلمه کاربری و گذرواژه را فارسی تایپ نکنید در صورتی که فارسی تایپ کنید سیستم از شما قبول نمی کند.

خطای نام کاربری درصورتیکه کلمه کاربری و گذرواژه را اشتباه یا فارسی تایپ کنید با این خطا مواجه می شوید.

نکات حائز اهمیت :

 • جهت ورود به کلاس ضروری است که حتما 5 الی 10 دقیقه قبل از شروع کلاس روی لینک ورود به کلاس کلیک نمایید در ساعات غیر کلاسی فراگیر مجاز به ورود به کلاس نمی باشد. بعنوان مثال درصورتیکه کلاس شما ساعت 3 بعدازظهر شروع می شود شما مجاز به ورود به کلاس در ساعت 2:55 دقیقه می باشد.
 • بدلیل اینکه محیط وبینار بدین صورت تنظیم گردیده است که می بایست ابتدا مدرس وارد کلاس وبینار شود و سپس فراگیران مجاز به ورود به کلاس می باشند در مواقعی پیش می آید که مدرس بدلایلی با تاخیر چند دقیقه ای وارد کلاس وبینار می گردد که در چنین مواقع با خطای عدم ورود اپراتور مواجه خواهید شد. چنین مواقعی به هیچ عنوان نگران نباشید پس از چند دقیقه مجددا تلاش به ورود نمایید که مدرس کلاس حتما وارد کلاس شده است.
 • کلاسهای وبینار از آخرین فناوری کلاسهای آنلاین و وب کنفرانس استفاده نموده است و محیط آموزشی کاملا استاندارد و پرکیفیتی را همراه با هیجان برای فراگیران صفاهان آنلاین ایجاد می نماید.
 • محیط وبینار صفاهان کاملا فارسی بوده و دارای مزایای زیر می باشد، حداقل اینترنت را مصرف می کند،  سرعت بسیار خوب و مسلط به دوربین ، میکروفن ، تخته وایت برد ، صفحه اسکرین دسکتاپ و امکانات بسیار مفید دیگر می باشد. بسیار خوشحالیم که در سیستم آموزشی صفاهان آنلاین کیفیت آموزش بسیار بالا بوده و خستگی را از تن فراگیران ما که از طرفی درگیر سیستم آموزش آنلاین مدارس و دانشگاهها می باشند بیرون می برد و وارد یک محیط آموزشی استاندارد و هیجان انگیز می گردند.
 • لطفا جهت اطلاع از برنامه آموزشی خود و اتصال به اتاق وبینار از طریق صفحه زیر وارد شوید.
 • https://safahanonline.ir/curriculum/

واحد فناورت اطلاعات دپارتمان مجازی صفاهان

×

درود !

چطور می توانم شما را کمک کنم؟

لطفا جهت گفتگو بر روی آیکون سبزرنگ واتساپ کلیک کنید.

متشکریم

واحد پشتیبانی صفاهان آنلاین

× گفتگو از طریق واتساپ